Kemençe, rebap, keman türü yaylı çalgılarla akraba olduğu sanılan, bir yay yardımıyla çalınan üç telli geleneksel halk çalgısının adı olup, klasik kemençe ile karıştırılmasını önlemek amacıyla Karadeniz kemençesi olarak da adlandırılmaktadır.

İçinizdeki Yeteneği Çıkarmaya Hazırmısınız ? Kemençemin Sesinde Horon Ve Kemençe Bir arada !!! Müzik Hayatınıza Renk Katmak, Kültürümüze Sahip Çıkmak ve Karadeniz'in O Yeşillik Kokan Yöresel Ezgilerini Öğrenmek ve Kemençe Eşliğinde Çalmak mı İSTİYORSUNUZ!!

O halde tek yapmanız gereken Bize Ulaşıp Kemençemin Sesi ailesine katılarak profesyonel eğitimlere başlamak. O zaman Elinizi çabuk tutun , Kemençe kurslarımız hakkında detaylı bilgi alın ve geç kalmadan kaydınızı yaptırın..'' TÜRKİYENİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN KEMENÇE KURSLARI ''

 

Grup veya Özel Ders Kurs Bilgileri

* Kemençe dersleri Cihan GENÇ hocamız tarafından verilmektedir.
* 7 yaş ve üzeri herkes programa katılabilir.
* Dersler, birebir özel veya grup ders olarak yapılır.
* Derslerin içeriği ve konuların gidişatı, öğrencinin enstrüman tecrübesine (yeni başlayan veya tecrübeli) göre spesifik olarak belirlenir.
* Dersler grup olarak haftada 2 saat birebir özel olarak 1 saat olmak üzere, grupta 8 saat birebir özel derste ayda toplam 4 saat olarak yapılır.
* Her yıl öğrencilerin sene içi çalışmalarını sergiledikleri yıl sonu konserleri düzenlenmektedir.

Tecrübe ile

Müzik Kulağınızı Geliştirmek, En İyi Şekilde Kemençe Çalmak, Özgürce Horon Oynamak ve günlük hayatın Monotonluğundan, Sıkıcılığından Sıyrılmak istiyorsanız Siz de Kemençemin Sesi Ailesine Katılın.