Horon Kursunun Hayatınıza Katacağı 10 Fayda !!!

Horon Oynamak son yılların en gözde aktivitesi oldu. Hem dans hem spor olarak adlandırılan horon,  form kazandıran ve klasik egzersiz hareketlerini bir kenara bırakan figürleri ile dans etmeyi, horon oynamayı eğlenerek öğrenmenizi de sağlıyor.

Horon kursu ile günlük hayatın stresinden eğlenceli bir şekilde uzaklaşırken aynı zamanda kendinizi daha mutlu hissedebilrisiniz. Katı kuralları olmayan, tamamen dans ederken keyif almanıza odaklanan Horonu; 2-3  aylık Horon Kursları ile sorunsuzca öğrenebilirsiniz.


Rahat kıyafetler, spor ayakkabılarla sanki spor yapıyormuş hissi uyandıracak olan Horon sayesinde çok kolay horon dansı edebilirsiniz. Horon kurslarımız sayesinde daha diri ve fit vücudunuzla kendinize güveninizi artıracak, eğlenceli ve sosyal bireyler olacaksınız. Ayrıca Horonun hayatınıza katacağı 10 fayda Şöyle Özetlenebilir:
 

  •     Formda kalacak ve kilo vereceksiniz.


Horon dansına çoğu arkadaşımız horon öğrenmek istemelerinin yanı sıra  kilo vermek için başlıyor desek yalan olmaz. Çünkü horon estetik hareketleri ve dansı harmanlamaktadır. Düzenli olarak horon yaptığınızda fiziksel olarak dinç görünebilir, form tutabilir, fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve yaşamınızı daha sağlıklı geçirebilirsiniz.

  •     Duruş bozukluklarınızı düzeltirsiniz.


Horon Dansı fiziksel bir aktivite olduğu için duruş bozukluklarınızı da zamanla giderecektir. Esneme ve germe hareketleri, yenlik , aşağı alma vs.. figğr ve hareketler ile ideal duruşa horon sayesinde kavuşabilirsiniz.

       

  •     Dinamik ve enerjik hissedersiniz.


Horon dansına başlayıp da genç ve dinamik hissetmeyen yoktur herhalde. Horon ile siz de dinamikleştiğinizi, kıpır kıpır olduğunuzu fark edeceksiniz. Yaşam şeklinizi değiştiren bir dans olacak horon.

  •     Stresten uzaklaşırsınız.


Horonun eğlenceli dünyasına adım attığınız andan itibaren bütün sıkıntılarınızı ve stresinizi unutacaksınız. İş ve okul stresinizi geride bırakarak sadece dans etmeye, horon oynamaya odaklanacaksınız.
 

  •     Sosyal yaşamınıza katkı sağlayacak.Horon dersleri ile daha sosyal olacak, yeni arkadaşlıklar kuracaksınız. Dans severlerle birlikte keyifli aktivitelere katılacaksınız, horon gecelerinde doyasıya eğleneceksiniz.

  •     Beden gelişimini destekleyecek.


Özellikle çocuklar için uygun bir dans olan horon, esneklik, kuvvet, koordinasyon, denge ve çeviklik gibi faydaları ile çocuklarınızın gelişimine de katkı sağlayacak. Bedenlerinin farkında olan ve yaşıtlarına göre daha dinç bir vücuda sahip çocuklar yetiştirecek.

  •     Hastalık riskini azaltır.


Horon vücudunuza direnç kazandırdığı için hastalıklara yakalanma riskinizi de azaltır. İlerleyen yaşlarda şeker, kalp rahatsızlıklarının görülme olasılığını düşürür ve size sağlıklı bir hayat vaat eder.
 

  •     Diğer dans branşlarını destekler.


Horon Dansı; modern dans, jive, rock’n roll, hip hop, break dance gibi vücut esnekliğine ve kuvvetine bağlı dansları destekler. Bir nevi spor olarak kabul edilen Horon sayesinde diğer dansları kolaylıkla yapabilirsiniz.

  •     Zihinsel gelişime katkı sağlar.


Özellikle çocuklar için yararlıdır. Takım çalışmasını öğrenme, yardımlaşma, iş birliği yapma ve kurallara saygı gösterme, grup kararları alabilme gibi becerileri geliştirir.

  •     Özgüveninizi artırır.


Ekip çalışması, girişkenlik, direnç gibi özelliklerinizi artıran Horon sayesinde kendinize olan güveniniz de artacak. Her ortamda duruşunuz ile fark edileceksiniz.

Horon ile hayata daha keyifli bakmak için elinizi çabuk tutun ve kurslarımızdaki yerinizi ayırtın. Sizi mutlu edecek bir dansı hemen öğrenin.

Tecrübe ile

Müzik Kulağınızı Geliştirmek, En İyi Şekilde Kemençe Çalmak, Özgürce Horon Oynamak ve günlük hayatın Monotonluğundan, Sıkıcılığından Sıyrılmak istiyorsanız Siz de Kemençemin Sesi Ailesine Katılın.